Spotkanie z Arturem Biernackim w Muzeum Ziemi Prudnickiej

Spotkanie z Arturem Biernackim w Muzeum Ziemi Prudnickiej
fot. Muzeum Ziemi Prudnickiej

Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na spotkanie z Arturem Biernackim, autorem komiksu "Hexenberg 1626". Wernisaż odbędzie się w środę 30 kwietnia 2025 r. o godz. 19:00 w Arsenale – głównej siedzibie MZP. Wystawę będzie można oglądać do 30 maja 2025 r.

„Trwa wojna trzydziestoletnia. Na ziemię prudnicką wkroczyły wojska hrabiego Mansfelde. Zdobyły Krnov oraz Głubczyce i zatrzymały się w odległości trzech mil od Neustadt (Prudnik). Hexenberg 1626 to opowieść o dwóch przedstawicielach Praskiej Izby Apelacyjnej, którzy w 1626 r. przybywają do Neustadt, w celu wyjaśnienia sprawy panoszącej się w mieście strzygi (…) dodatkowo w tym czasie szalała Czarna Śmierć - Dżuma…”

Hexenberg 1626. Artur Biernacki. Recenzja komiksu
Artur Biernacki wraca z kontynuacją historii Ursuli Hammel w świetnym horrorze “Hexenberg 1626”. W kwietniu komiks będzie miał swoją oficjalną premierę, a ja dzięki uprzejmości wydawcy mogłem się zapoznać z jego treścią już teraz. Jest to opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Neustadt (dzisiejszy Prudnik). “Hexenberg 1626” jest

Przytoczony fragment dotyczy najnowszego komiksu Artura Biernackiego pt. „Hexenberg 1626”. Pochodzący z Niemysłowic artysta stworzył scenariusz i rysunki do publikacji. W środę 30 kwietnia 2025 r. o godz. 19:00 w Arsenale – głównej siedzibie Muzeum Ziemi Prudnickiej – odbędzie się wernisaż prac rysunkowych połączony ze spotkaniem autorskim z Arturem Biernackim. Będzie możliwość nabycia wspominanego komiksu.

Wystawę będzie można oglądać do 30 maja 2025 r.

Treści prezentowane na ekspozycji są przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia.

Artur Biernacki opowiada o komiksie Hexenberg 1626. Zdradza tajniki swojej pracy
W najnowszym odcinku Łukasz kocha komiksy rozmawia z Arturem Biernackim o komiksie Hexenberg 1626. Poruszają także tematy związane z jego innymi komiksowymi dziełami, rozmawiają o jego sposobie pracy, ulubionych komiksach i wielu innych ciekawych kwestiach. Zapraszamy do oglądania! A jeśli chcecie przeczytać pierwszą w sieci recenzję komiksu “Hexenberg 1626”, to

Źródło: Muzeum Ziemi Prudnickiej