Zapowiedzi Timof Comics na 2025 rok. Kontynuacje bestsellerowych serii i ciekawe tytuły z zagranicy

Fani komiksów wydawanych przez Timof Comics mogą już zacierać ręce (i odkładać pieniądze). W przyszłym roku pojawią się kontynuacje znanych i lubianych serii, ale też sporo zapowiadających się nieźle nowości. O planach wydawniczych opowiada Paweł Timofiejuk, założyciel wydawnictwa.
Paweł Timofiejuk: 2024 rok dobiega końca. Niewątpliwie był to rok stabilizacji na rynku komiksu, jeśli nie nazywać go rokiem stagnacji. Sytuacja kultury, a w niej niszy jaką jest komiks, jest w obecnym kryzysie mocno przygnieciona wydatkami egzystencjalnymi. Dlatego też wydawcy nie pozwalają sobie na zbytnie szaleństwa i ekstrawaganckie projekty.
Mieliśmy stabilną liczbę tytułów - 47. Katalog bardzo zróżnicowany, z dominacją tytułów dla dojrzałego czytelnika - tematycznie nie w sensie cudzysłowu. Najwięsze sukcesy to wznowienie "Donżon" #6, "Blankets", "Żeń-szeń", "Mutafukaz" i "Kroniki ze Stambułu# #1. Z polskich tytułow to "Bardo", "Polska mistrzem Polski" #2 i "Prywaciarz". Zawiedzeni jesteśmy sprzedażą "Piętna bohaterów", które jest widoczne w rankingach podsumowujących rok, ale nie w sprzedaży.
Przyszły rok będzie na podobnym poziomie pod względem tytułów - 45-47 tytułów + 3-4 wznowienia- w tym tomy 1-3 "Donżona".

Na początku zabieramy się za opóźnienia z ubiegłego roku - "Mahabharata" #2, "Stacy" Gipiego, "Epopeja hiszpańska" - Altarriby i Kima. Będą też inne kontynuacje - "Donżony" #7 i #8, "Krocząca we mgle" #2, "Iskry" #5, "Kroniki ze Stambułu" #2, "Dziadostwo" #6, "Sława" #3, "Pętla" #4, "Wdówka" #3.

Jak zwykle też przedstawimy parę ciekawych tytułów z zagranicy - Peter i Liza Miroslava Sekulic-Struja - opowiadająca o życiu w Chorwacji w czasach wojny na Bałkanach (niedawno wydane też przez Fantagraphic); "Goya, Saturnalia" Gutierreza i Romero - pięknie malowana historia ostatnich miesięcy życia Goyi; "Matteo" - znanego już w Polsce JP Gibrata, komiks o wojnie domowej w Hiszpanii; nowy komiks Joe Sacco o protestach w Indiach; "Petit pays" - nowy komiks Marzeny Sowi i Sylvaina Savoia, którzy zadaptowali prozę zdobywcy nagrody Goncourt - Gaela Faye; będzie niekomiksowy "Księżyc i Wąż" od Alana Moora - książko-komiks o ezoteryce. I wiele innych. Nie zaniedbujemy też polskich tytułów, i w związku z tym w kwietniu adaptacja "Na srebrnym globie" Żuławskiego w wykonaniu Adama Fydy pt. Lunatycy.

Niekomiksowo, i włącznie z międzynarodową kampanią na Kickstarterze, będą 3 artbooki i 1 storyboard - filmu Diplodok (arbtook i storyboard), Rocha urbaniaka i na koniec roku start kampanii Anubisa 3 Joanny Karpowicz. Polecamy więc śledzić nasze social media i KS.